Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

03.09.2010

Pomoc Gminie Gąbin

W tegorocznej powodzi bardzo ucierpiało Miasto i Gmina Gąbin – położone w powiecie płockim,  w województwie mazowieckim. Burmistrz  Gąbina zwrócił się z wnioskiem o pomoc finansową do władz Szczawna-Zdroju. W dniu 30 sierpnia br.,  po wakacyjnej przerwie, Rada Miejska w Szczawnie-Zdroju przychyliła się pozytywnie do wniosku i propozycji Burmistrza Szczawna-Zdroju, podejmując uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Gąbin w formie dotacji celowej w kwocie 50.000 zł. Pomoc finansowa przeznaczona została na realizację projektu „Bezpieczny dom w mieście i gminie Gąbin”. Projekt władz samorządowych Gąbina polega na długofalowej pomocy w postaci przeniesienia domostw na tereny bezpieczne, nie narażone na zalanie. Pomoc w formie dotacji jest dowodem zrozumienia, współczucia oraz solidarności międzyludzkiej z ofiarami klęski żywiołowej.
23 maja br. doszło do przerwania wału Wisły w Świniarach, w wyniku czego powstała 11 metrowa wyrwa, przez którą doszło do zalania miejscowości Troszyn Polski, Nowy Troszyn, Borki, część Dobrzykowa, Starej Korzeniówki, wsi Piaski i Nowego Wymyśla. Woda zniszczyła tu wszystkie uprawy, tragedia dotknęła ponad 1,2 tys. ludzi. Wskutek żywiołu ludzie nie tylko stracili dach nad głową i dobytek życia lecz również pozbawieni zostali źródła utrzymania.
 
 
Dotacja dla Gąbina to już kolejna forma pomocy udzielonej powodzianom przez  Szczawno-Zdrój. Przypomnijmy, że w czerwcu br. miasto przyłączyło się do akcji pomocy dzieciom powodzian z Opolszczyzny. Do Szczawna-Zdroju zaproszonych zostało 20 dzieci wraz z opiekunką ze Szkoły Podstawowej w Roszowickim Lesie, gmina Cisek, w której Odra zalała trzy z czterech gminnych szkół. Gmina pokryła koszty 10-dniowego turnusu z wyżywieniem, zabiegami i programem edukacji regionalnej. Dzieci zostały zaopatrzone również w „wyprawki”, w których znalazły się m.in. plecaki, odzież, obuwie, pościel, ręczniki, podstawowe artykuły sanitarne i przedmioty szkolne.
 
powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Życzenia Świąteczne - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl