Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

19.05.2011

Zawody w four crossie - 21.05.2011 r.

Zaczynamy wielkie odliczanie do 4X Festina  Night Race – Schwalbe Euro 4X Series w Szczawnie-Zdroju  21 maja na Słonecznej Polanie, podczas drugiej rundy Pucharu Europy (a jednocześnie pierwszej edycji Pucharu Polski 2011), spotkają się zawodnicy ze światowej i rodzimej czołówki. Gwiazdą zawodów będzie legenda kolarstwa grawitacyjnego, showman wszech czasów – CEDRIC GRACIA!
Po pierwszej edycji Pucharu Europy, jaka 1 maja odbyła się w belgijskim Houffalize, fourcrossowcy z kraju i ze świata zjadą teraz na południowy zachód Polski. Obsada jak co roku zapowiada się imponująco, a emocje będą tym większe, że mamy szansę zobaczyć mnóstwo naprawdę ciekawych pojedynków! Swój przylot potwierdził już na początku kwietnia Cedric Gracia, który w zeszłym roku nie dotarł na Festinę „dzięki” pewnemu wulkanowi z Islandii. Z pewnością możemy spodziewać się Tomasa Slavika – po raz pierwszy w roli mistrza świata! Na Słonecznej Polanie zobaczymy także sporo „starych” znajomych – między innymi Joosta Wichmana, Michala Prokopa, Johannesa Fischbacha, Kamila Tatarkovica, Jurga Meijera czy Petra Muhlhansa. Będzie Lukas Mechura – zdobywca pierwszego, a więc historycznego Pucharu Europy 2010. Będą nowe twarze – bilet na samolot do Polski wykupił już Scott „Boom Boom” Beaumont. Do Szczawna po raz pierwszy wybiera się także Szwajcar David Graf – w tej chwili 9. zawodnik świata i pierwszy w kategorii do 23. roku życia (według rankingu UCI z 23 kwietnia 2011).
Naprzeciwko Czechów, Słowaków, Niemców czy Brytyjczyków stanie oczywiście nasza rodzima czołówka – mistrz Polski 2010 Piotr Paradowski oraz wicemistrzowie: Robert Kulesza i Łukasz Baran. W ubiegłym roku Puchar Europy w kategorii Rookie (junior młodszy do lat 16) zdobył niespodziewanie zawodnik klubu MTB Wieża Anna – Szczawno-Zdrój Piotr Kobus, który jednak nie będzie mógł bronić tytułu, gdyż skończył już 17 lat. Szczawieński klub ma jednak kolejne asy w rękawie: 16-letniego Gustawa Dądelę oraz 15-letniego Patryka Zawadzkiego, którzy mają szansę powtórzyć zeszłoroczny sukces Kobusa. Ale polska reprezentacja to nie tylko Szczawno – czekamy także na innych mocnych zawodników z kraju, m.in. Remka Oleszkiewicza, Maćka Chmiela, Dawida Niesłańczyka czy Mariusza Jarka – zawodnika z Nysy, od tego sezonu jeżdżącego w koszuli Wieży.
Gorąco zachęcamy do przyjazdu do Szczawna – jeśli nie w roli zawodników, to na pewno kibiców, bo będzie kogo dopingować, a także na co popatrzeć! Od ostatnich zawodów nasz tor mocno się zmienił – wybudowaliśmy nowe elementy (jak choćby „następczynię” legendarnej Big Szczawiany z dziewięciometrowym gapem), dzięki którym możecie spodziewać się efektownych lotów. Mamy też dla Was dodatkową atrakcję – po raz pierwszyprosto z Czech przyjedzie do nas ekran LED o wymiarach 4×6 metrów, co oznacza, że akcję na torze będziecie mogli obserwować od startu do samej mety!
 
Kto wygra Festinę 2011? Liczymy na ostre starcie między Prokopem i Wichmanem! Bilans ich dotychczasowych startów w Szczawnie wynosi 3:3 (Wichman – 3x Festina – 2007, 2008, 2009; Prokop – 1x Mistrzostwa Europy 2004, 1x Puchar Czech 2007, 1x Festina 2010). Pierwszą edycję tegorocznego Pucharu Europy w Houffalize wygrał Wichman (Prokop nie startował) przed mocnym Fischbachem i – tu niespodzianka – „stałym bywalcem” szczawieńskich zawodów, Czechem Adamem Staskiem. Natomiast pierwsza edycja Pucharu Świata 2011 w RPA pokazała, że Prokop jest w formie! (był drugi – po Jaredzie Gravesie, którego również zaprosiliśmy do Szczawna; niestety – to ostatni sezon Australijczyka w 4X, wobec czego sponsorzy kazali mu skupić się na Pucharze Świata). Za swoje ostatnie porażki będzie z pewnością chciał odkuć się Slavik – być może niefortunne upadki w Houffalize i Pietermaritzburgu wyzwolą w nim pozytywną, sportową „złość”? Patriotycznie trzymamy też kciuki za „naszych” – ósme miejsce Roberta Kuleszy w ubiegłorocznych zawodach Pucharu Świata w Val di Sole udowodniło, że bez kompleksów możemy mierzyć się z najlepszymi!
Jak będzie – przekonamy się w Szczawnie-Zdroju 21 maja, a tymczasem kilka bardzo ważnych informacji dla zawodników. Do startu w 4X Festina Night Race – Schwalbe Euro 4X Series #2 wymagana jest aktualnalicencja UCI. Zawody zostaną rozegrane w trzech kategoriach: Elita (+17 lat) i Rookie (15-16 lat) w Pucharze Europy oraz Junior (15-18 lat) w Pucharze Polski.
PROGRAM ZAWODÓW
Piątek, 20.05.2011
18:30 – 20:30 – tor udostępniony do treningu zapoznawczego
20:30 – 21:30 – trening z bramką w warunkach nocnych z zabezpieczeniem medycznym
Sobota, 21.05.2011
14:00 – 15:30 – potwierdzenie zapisów internetowych
14:00 – 15:30 – trening Elity, Juniorów i Rookie
15:35 – 15:45 – odprawa techniczna dla Juniorów i Rookie
15:50 – 16:20 – kwalifikacje Juniorów i Rookie
16:30 – 17:15 – finały Juniorów i Rookie (miejsca Rookie zostaną wyłonione z ogólnych wyników)
17:15 – 18:00 – trening Elity
18:10 -18:20 – odprawa techniczna
18:30 – 19:30 – kwalifikacje
19:45 – 20:15 – trening zakwalifikowanych zawodników
20:30 – wyścigi finałowe
Ogłoszenie wyników Pucharu Polski i Pucharu Europy oraz dekoracja – około 15 minut po zakończeniu wyścigów finałowych na scenie w okolicach mety.
 
powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Życzenia Świąteczne - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
X