Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

04.10.2011

Międzynarodowy Dzień Muzyki

Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz Urząd Miasta Szczawno-Zdrój byli w miniony weekend gospodarzami Międzynarodowego Dnia Muzyki.
Międzynarodowy Dzień Muzyki obchodzony jest na całym świecie w dniu 1 października od roku 1975, zainicjowany przez Yehudi Menuhina – ówczesnego Prezydenta Międzynarodowej Rady Muzyki działającej pod egidą UNESCO.
Celem obchodów jest uświadomienie szerszemu gronu odbiorców wyjątkowości muzyki i walorów, jakie ze sobą niesie. Celem nie mniej ważnym jest także promowanie instrumentalistów – zarówno tych doświadczonych, jaki i debiutantów.
Dzień Muzyki świętowany jest w wielu ośrodkach w sposób szczególny – jako wydarzenie artystyczne, delektowanie się szlachetnymi dźwiękami instrumentów i głosów wreszcie jest hołdem oddanym radosnej Euterpe – muzie poezji lirycznej i muzyki.
Gospodarze – Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie - również mają powody do świętowania, gdyż jest to placówka o bogatych i długoletnich tradycjach muzycznych – mimo iż popularna nazwa szkoły – „ Ceramik”- sugeruje inne obszary jej działalności. W istocie szkoła kształci w różnych kierunkach – zarówno technicznych, jak i artystycznych. Jest więc rzeczą godną odnotowania, że członkowie szkolnej orkiestry dętej rekrutują się spośród obu dziedzin, dając dowód na nieograniczoną fascynację muzyką i radość jej wykonywania.
Nic dziwnego więc, że w takiej atmosferze, 11 lat temu, powstała koncepcja uczczenia Dnia Muzyki w formie, jaką zaprezentowano w miniony piątek i sobotę. Ponieważ od lat Ceramik Band współpracuje z orkiestrami w kraju i za granicą, zaprasza zaprzyjaźnione zespoły do wspólnego koncertowania w ten szczególny dzień, który dla nich wszystkich jest świętem.
Na inauguracyjny koncert, który odbył się w pięknych, odnowionych wnętrzach Teatru Zdrojowego zaproszona została Reprezentacyjna Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.
Ta wspaniale grająca orkiestra, kolejny raz przyjęła zaproszenie na uroczystość, mimo napiętego grafiku planowanych koncertów.
Repertuar wrocławian zaprezentowany przed szczawieńską publicznością bardzo się podobał, a muzycy nagrodzeni zostali gromkimi brawami i prośbą o bis.
Następny dzień – 1 października – to prezentacja orkiestr z Czech, Niemiec oraz Strzegomia i Szczawna-Zdroju („Ceramik Band”). Zespoły koncertowały przed licznie zgromadzoną publicznością w Parku im. Henryka Wieniawskiego, a areną popisów była muszla koncertowa.  Dominował repertuar marszowy, ale też ciekawie brzmiała muzyka filmowa, czy klasyka operetkowa zaadaptowana przez muzyków na instrumenty dęte. To ciekawe, barwne, muzyczne wydarzenie odbywało się przy wyjątkowo sprzyjających warunkach atmosferycznych – świeciło słońce, panowała atmosfera letniej kanikuły i ten nastrój udzielił się wszystkim widzom zażywającym ostatnich promiennych chwil mijającego lata.
 
 
powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Życzenia Świąteczne - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
X