Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

18.10.2011

Żonkile dla Hospicjum

Bardzo udana akcja zwieńczyła VI edycję sadzenia żonkili, jako znaku solidarności z chorymi na raka pacjentami Hospicjum. Na skwerze przy Domu Zdrojowym stawiły się wszystkie placówki oświatowe w mieście, przyszły maluchy z pobliskiego przedszkola, reprezentowane było Towarzystwo Miłośników Szczawna-Zdroju, byli kuracjusze i mieszkańcy miasta. Wcześniej pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego w Szczawnie przygotowali sektory, w których przewidziano kilkaset miejsc na cebulki żonkili. Z ustawionego w centralnym miejscu nagłośnienia płynęła łagodna muzyka. Punktualnie o godzinie 13.00, zgodnie ze wcześniejszymi ustaleniami pani prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu - Henryki Kowalczyk oraz Iwony Czech koordynującej akcję w Szczawnie, rozpoczęto akcję przemówieniami trzech osób: przedstawiciela młodzieży – Adama Wąsiewicza z Zespołu Szkół, pani prezes Kowalczyk oraz gospodarza miasta – Tadeusza Wlaźlaka. Następnie młodzież i mieszkańcy miasta przystąpili do sadzenia cebulek kwiatowych sięgając po nie do przygotowanych wcześniej na tę okoliczność przystrojonych na żółto koszy wiklinowych. Z pewnością wszyscy będą teraz oczekiwać pierwszych oznak wiosny, a wraz z nią żonkili, które przypomną o 17 października 2011 roku. Akcja osiągnęła swój cel w wieloraki sposób: zwrócono uwagę na potrzeby chorych, którzy przecież są wokół nas; zaangażowano młodych ludzi, by szlachetna idea znalazła naśladowców i kontynuatorów i wreszcie realizuje się materialne potrzeby Poradni Hospicyjnej, dokładając choć małą cegiełkę pochodzącą z odruchu serc.

Ciekawie tę kwestię ujął uczeń Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju w swoim krótkim przemówieniu:
„W imieniu młodzieży szczawieńskiej chciałbym przywitać wszystkich, którzy kierując się odruchem serca, przybyli w to piękne, zielone miejsce, aby zaznaczyć swoją solidarność z osobami chorymi i cierpiącymi.

Za chwilę posadzimy w specjalne przygotowanych sektorach cebulki żonkili, które zakwitając wczesną wiosną przypomną nam o dzisiejszej akcji, a ciepły, żółty kolor kwiatów, symbolizujących solidarność z chorymi na raka, pobudzi nas do kolejnych działań w tej szlachetnej intencji – żonkile staną się niepowtarzalnymi cegiełkami, z którymi młodzież szczawieńska będzie kwestowała na rzecz Hospicjum.
Świat wokół nas jest złożony: składa się zarówno z radości, jak i smutku a czasem udręki. Każdy z nas walczy o szczęście, co jest rzeczą naturalną, ale chcąc osiągnąć pełnię człowieczeństwa musimy także dotknąć cierpienia, które, jak mawiają filozofowie, jest nauczycielem. Nauka to trudna i bolesna, lecz to z niej właśnie zrodziły się: altruizm, współczucie, bezwarunkowa miłość do bliźniego, bezinteresowność, społecznikostwo.
Jesteśmy młodzi, silni i sprawni, ale to nie przesłania nam obrazu rzeczywistości, bo świadomość kruchości życia i zdrowia otacza nas ze wszystkich stron– my tylko uczymy się, poprzez takie akcje, jak dzisiejsza, tę świadomość kierunkować.”

 

 

powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Życzenia Świąteczne - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
X