Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

28.10.2011

50-lecie Wałbrzyskiego Towarzystwa Muzycznego im. Henryka Wieniawskiego

22 października br. Wałbrzyskie Towarzystwo Muzyczne obchodziło uroczysty   jubileusz 50-lecia działalności. Zorganizowane   z tej okazji spotkanie w szczawieńskim Teatrze   Zdrojowym było okazją do   przypomnienia sobie historii i wydarzeń wartych   zapamiętania. Działalność WTM   związana jest nierozerwalnie ze Szczawnem i   przyczyniła się do popularyzowania nie tylko   idei i wartości tkwiących w muzyce lecz   również twórczości i postaci wybitnego skrzypka i kompozytora - Henryka Wieniawskiego. Jego imieniem nazwano Towarzystwo. 11 maja 1961 r. na budynku dawnej „Białej Sali” odsłonięta została tablica upamiętniająca pobyt i koncerty Henryka. Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju, którego fundatorem było Towarzystwo. W roku 1966 zainicjowało ono i ufundowało monument poświęcony kompozytorowi. Rzeźba autorstwa Bogdana Hofmana z Wrocławia została ustawiona w szczawieńskim Parku Zdrojowym, w okolicy „Legendy”. Z inspiracji twórczością artysty i w hołdzie jego postaci, Towarzystwo zainicjowało organizację Międzynarodowego Festiwalu Henryka Wieniawskiego, który jest dużym i prestiżowym wydarzeniem muzycznym do dziś kontynuowanym (w roku bieżącym odbyła się 46. Edycja) i cieszącym się rosnącą popularnością. Działalność WTM wpisała się już na zawsze w tradycję kulturalną miasta i utrwaliła postać znakomitego artysty w pejzażu Szczawna-Zdroju.
 Z okazji jubileuszu na ręce Prezesa Towarzystwa złożone zostały kwiaty i list gratulacyjny od Burmistrza Miasta z życzeniamsukcesów w dalszych latach działalności, satysfakcji oraz wielu twórczych pomysłów i inspiracji.

powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Życzenia Świąteczne - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
X