Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

20.02.2012

Certyfikat PROMOTOR EKOLOGII dla Przedszkola Miejskiego

           Szczawieńskie Przedszkole Miejskie znalazło uznanie na polu ogólnopolskim w dziedzinie promowania ekologii. Zostało ono laureatem konkursu i otrzymało statuetkę oraz certyfikat PROMOTOR EKOLOGII, przyznawany przez Panią Annę Komorowską – żonę Prezydenta RP. To bardzo prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest  za wspieranie działań przyjaznych środowisku, edukację ekologiczną oraz ekologiczne myślenie. To już XIII edycja konkursu „Przyjaźni środowisku” , w którym Przedszkole Miejskie jako jedyne z Dolnego Śląska, a drugie  w Polsce zostało laureatem tego prestiżowego konkursu w kategorii „Promotor Ekologii”.

         Doceniono pięć projektów realizowanych w ostatnich trzech latach. tj. projekt „EKOSYSTEM SKALNY – OGRÓD JAPOŃSKI” , „PTASIE OSIEDLE” - miejsce do bytowania i obserwacji ptaków, program ekologiczny „Mali ekolodzy”, program „ Kubusiowi przyjaciele natury” oraz „Ogród kwiatowo-ziołowo-warzywny”.
            Od kilku lat Przedszkole Miejskie w Szczawnie-Zdroju podejmuje różnorodne działania na rzecz ochrony środowiska. Celem tych działań jest kształtowanie u dzieci postaw proekologicznych już od najmłodszych lat.
          Od czerwca 2009 roku  uczestniczyło ono w tworzeniu projektu Program Dotacyjny „Szkoły dla Ekorozwoju na Dolnym Śląsku” wspieranego przez TOYOTĘ oraz Fundację Partnerstwa dla środowiska, którego głównym celem było utworzenie ścieżki edukacyjnej, poprawa wizerunku i estetyki przedszkola, zaangażowanie dzieci i rodziców do współpracy oraz integracja społeczności lokalnej.
            Ogród przedszkolny to najbliższe dzieciom środowisko przyrodnicze, a edukacja przyrodnicza przedszkolaków stwarza możliwość obcowania z nim, a także kształtuje pozytywne postawy wobec świata przyrody. Przez cały rok jest on wykorzystywany do zajęć dydaktycznych z zakresu edukacji ekologicznej, które mają na celu w sposób intuicyjny i pozytywny kształtować ekologiczny styl życia, oraz nowe lepsze sposoby harmonijnego współdziałania z przyrodą.
            „Ptasie osiedle” stało się miejscem do zorganizowanej, systematycznej pielęgnacji roślin, opieki nad ptakami i ich obserwacji oraz edukacji w tym zakresie.  
            Dzieci ze szczawieńskiego przedszkola biorą chętnie udział w różnych konkursach o tematyce ekologicznej, m.in. międzygrupowym i międzyprzedszkolny turnieju wiedzy ekologicznej, konkursie na najciekawszy strój ekologiczny, oraz w innych inicjatywach ekologicznych, jak  konkursy recytatorski i piosenki o tematyce ekologicznej, jak również konkursy plastyczne. W tradycję przedszkola wpisały się już imprezy ekologiczne, jak „Światowy Dzień Ziemi”, „ Święto Drzewa”, „ Obchody Dnia Wiosny”.
           

                   Udział w projektach ekologicznych i uzyskanie certyfikatu PROMOTOR EKOLOGII to także zasługa osób i instytucji wspierających - firmy TOYOTA i URZĘDU MIEJSKIEGO w Szczawnie-Zdroju,  firmy budowlanej „Gazel”, Pracowników Przedszkola, Rodziców, Młodzieży z „Warsztatów Terapii Zajęciowej” w Wałbrzychu, Nadleśnictwa Świdnica, Gospodarstwo Rolne AGROMINOR w Mokrzeszowie, a przede wszystkim DZIECI ze SZCZAWIEŃSKIEGO PRZEDSZKOLA, które lubią być PROEKOLOGICZNE i chętnie uczestniczą w tego rodzaju inicjatywach.
powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Życzenia Świąteczne - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
X