Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

15.08.2012

Wratislavia Cantans w Szczawnie-Zdroju

 
Po kilku latach przerwy do Teatru Zdrojowego powraca Międzynarodowy Festiwal „Wratislavia Cantans”.
„Osiem pór roku” taki tytuł nosi koncert w wykonaniu wybitnego skrzypka Christiana Danowicza, któremu towarzyszyć będzie Wrocławska Orkiestra Kameralna „Leopoldinum”. Program tego koncertu zawierać będzie dwie kompozycje, których nie trzeba nawet specjalnie reklamować: „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego i „Cztery Pory Roku” Astora Piazzolli. Kompozycje wykonane będą w kolejności zaproponowanej przez wirtuoza skrzypiec - Gidona Kremera – to znaczy naprzemiennie (Vivaldi/ Piazzolla/ Vivaldi/ Piazzolla….).
Koncertmistrz zespołu – Christian Danowicz – to rodowity Argentyńczyk. Melomani poznali już jego umiejętności w programach z muzyką południowo-amerykańską (ojciec Christiana grał w orkiestrze Astora Piazzolli). Jest laureatem III nagrody na Międzynarodowym Konkursie Skrzypcowym im. T. Wrońskiego w Warszawie (2009), na którym został też wyróżniony nagrodą specjalną dla najciekawszej indywidualności artystycznej konkursu oraz dla najlepszego studenta UMFC w Warszawie. W 2010 wygrał I nagrodę na konkursie muzyki kameralnej  w Duxbury Music Festival (USA, Massachusetts). Od stycznia 2010 roku Christian Danowicz jest koncertmistrzem LEOPOLDINUM. W ramach mistrzowskich kursów muzycznych miał okazje współpracować z takimi mistrzami wiolinistyki jak R. Ricci, K. Wegrzyn,  E. Friedman, I. Gitlis, T. Tomaszewski, I Frolov, E. Zienkowski, M. Jaszwili i T. Papavrami. Jest pomysłodawcą i organizatorem festiwalu muzycznego „Musique au Leman” w Thonon we Francji, gdzie corocznie odbywają się koncerty muzyki symfonicznej i kameralnej.
Christian Danowicz gra na skrzypcach „Raffaele ed Antonio Gagliano“ (Neapol 1847, wykonanych prawdopodobnie przez Gaetana Sgarabotta), pochodzących z fundacji „Maggini” w Szwajcarii.
               
„Leopoldinum” to zespół składający się ze znakomitych muzyków, który zdobył szerokie uznanie słuchaczy i krytyki, występując w takich salach jak: Philharmonie i Schauspielhaus w Berlinie, Tivolis Koncertsal w Kopenhadze, Teatro Victoria Eugenia w San Sebastian oraz na festiwalach: Arcana, Gottfried Von Einem Tage, St. Gallen i Brücken w Austrii, Flanders Festival i europalia w Belgii, Muziekfestival West-Brabant w Holandii, Bodensee-Festival czy Weilburger Schlosskonzerte w Niemczech, Echternach w Luxemburgu, du Perigord Noir we Francji, Estoril w Portugalii, oraz festiwalach w Polsce m.in. Warszawska Jesień, Wielkanocny Festiwal im. Ludwiga van Beethovena, Wratislavia Cantans, czy Musica Polonica i Electronica Nova.
 
Koncert odbędzie się 2 września (niedziela) o godz. 19:00. Bezpłatne wejściówki można odbierać w biurze Teatru Zdrojowego

                                                                               Serdecznie zapraszamy!
powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl