Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

09.10.2012

Szczawno-Zdrój wyróżnione za działania podejmowane na rzecz osób niepełnosprawnych

       Szczawno-Zdrój zostało wyróżnione w ogólnopolskim konkursie na najlepsze praktyki jednostek samorządu terytorialnego w zakresie polityki wobec osób niepełnosprawnych SAMORZĄD RÓWNYCH SZANS 2012. 

        Projekt obejmował zadania zrealizowane przez gminy w zakresie likwidacji barier w dostępie osób niepełnosprawnych do pełnego udziału w życiu społecznym. Z danych Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczawnie-Zdroju wynika, że osób niepełnosprawnych lub dotkniętych problemem niepełnosprawności jest ok. 750, co stanowi ponad 13% ogółu mieszkańców Gminy.
        Sytuacja osób niepełnosprawnych oraz działania przeciw wykluczeniu społecznemu określona została w Gminnej Strategii Rozwiązywania Problemów Społecznych Szczawna-Zdroju na lata 2009-2013. Priorytetem w działaniach samorządu stała się likwidacja barier architektonicznych w obiektach użyteczności publicznej i na obszarze miejskiej przestrzeni oraz zwiększenie dostępu do Urzędu poprzez wykorzystywanie Elektronicznej Skrzynki Podawczej.
         W ramach realizacji projektu w zakresie przystosowania przestrzeni publicznej do potrzeb osób niepełnosprawnych zlikwidowano bariery architektoniczne  w ciągach  pieszo-jezdnych w centrum uzdrowiska na ulicach Tadeusza Kościuszki,  Wojska Polskiego, Henryka Sienkiewicza oraz wybudowano nową - parterową  przychodnię zdrowia.
Z myślą o niepełnosprawnych zapewniony został podjazd dla wózków do budynku Urzędu Miejskiego oraz zamontowano samoczynnie otwierające się drzwi wejściowe.  Ponadto Gmina  wykonała podjazd dla osób niepełnosprawnych do budynku Biblioteki Miejskiej i zlikwidowała schody przy wejściu do Domu Zdrojowego.
W celu ułatwienia komunikacji, na parterze budynku Urzędu Miejskiego, uruchomiono Punkt Przyjęć Interesanta oraz wprowadzono Elektroniczną Skrzynkę Podawczą, która pozwala na załatwianie spraw i składanie wniosków drogą internetową, z zastosowaniem gotowych formularzy, co zapewniło zdalny dostęp osób niepełnosprawnych do urzędu. 
        Uroczysta gala z dwudniowymi warsztatami poświeconymi tematyce osób niepełnosprawnych odbyła się w Karpaczu w dniach 4-5 października 2012 r.
       Kapituła Nagrody pod patronatem Ministra Jarosława Dudy – Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych wybrała spośród 125 zgłoszonych projektów  15 zwycięzców i przyznała 25 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazła się Gmina Szczawno-Zdrój, która otrzymała dyplom potwierdzający przyznanie wyróżnienia i tytułu SAMORZĄD RÓWNYCH SZANS.
ak
 
 
 
powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl