Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

09.10.2020
14:32

Apel Burmistrza Szczawna - Zdroju

Szanowni Państwo!

Burmistrz Szczawna - Zdroju Marek Fedoruk zwołał w dniu dzisiejszym kolejne posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (GZZK) w związku z niepokojącą sytuacją epidemiologiczną skutkującą wzrostem zachorowań na terenie całego kraju.

Apeluję do Mieszkańców o możliwie maksymalne ograniczenie bezpośrednich kontaktów i przestrzeganie obowiązujących zasad higieny oraz bezwzględne stosowanie się do zaleceń Główny Inspektorat Sanitarny. Apeluję o uważne zapoznanie się z obowiązującymi zasadami, gdyż od ich przestrzegania zależy bezpieczeństwo nas wszystkich. Pełną listę obowiązujących zasad znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/.../regionalne-obostrzenia-dla

Jednocześnie od 12 października br. UM w Szczawnie - Zdroju powraca do ograniczeń związanych z bezpośrednią obsługą interesanta. O szczegółach zasad obsługi i bezpieczeństwa stosowanych w urzędzie będziemy informować Państwa na bieżąco.

 
Od 10 października na terenie całego kraju wprowadzone zostają zasady obowiązujące w strefach żółtych, tj.:
  • Wprowadzono obowiązek zakrywania nosa i ust w całym kraju - zwolnione z niego są jedynie osoby, które posiadają zaświadczenie lekarskie lub dokument, który potwierdza niepełnosprawność.
  • W lokalach gastronomicznych obowiązują nowe zasady. W strefie czerwonej lokale gastronomiczne będą mogły być otwarte w określonych godzinach – od 6:00 do 22:00. Na terenie całego kraju w tego typu miejscach należy zachować bezpieczną odległość – na 1 osobę powinny przypadać co najmniej 4m2. Obowiązuje zakaz udostępniania miejsc do tańczenia.
  • Na imprezach okolicznościowych będzie mogło przebywać mniej gości. W strefie czerwonej – 50 osób, w pozostałych powiatach - 75 osób.
  • Nowe zasady na wydarzeniach kulturalnych - w strefie czerwonej są całkowicie zakazane, w żółtej - mogą się odbyć z udziałem 25 proc. publiczności (również w kinach), w plenerze może uczestniczyć w nich maksymalnie 100 osób - jednak liczba widzów, słuchaczy, zwiedzających lub uczestników nie może być większa niż 1 osoba na 5 m2.
UWAGA!owadzono zasadę zero tolerancji dla nieprzestrzegających zasad bezpieczeństwa. Nasze zdrowie zależy od wzajemnej odpowiedzialności.
 
powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl