Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

11.08.2020
07:43

Podsumowanie z wykonania budżetu gminy za 2019 rok

Szanowni Państwo,

Zbliża się termin Komisji Rewizyjnej, w związku z czym chcielibyśmy przedstawić Państwu krótkie podsumowanie z wykonania budżetu gminy za 2019 rok.

Radni, wchodzący w skład komisji rewizyjnej rozpatrują przedstawione przez Burmistrza sprawozdania z wykonania budżetu za 2019 r. biorąc pod uwagę działalność burmistrza w zakresie wykonania planu dochodów i wydatków w kontekście uchwały budżetowej. Wykonanie budżetu za 2019 rok zrealizowano zgodnie z założeniami, niemal w 100%.

Skład Orzekający Regionalnej Izby Obrachunkowej (RIO), po analizie sprawozdania rocznego, wydał opinię POZYTYWNĄ nt. wykonania budżetu gminy za 2019 r.  Opinia jest pozytywna, bez uwag – bo inna być nie mogła w sytuacji, gdy wskaźniki mówią same za siebie.

Ponadto Szczawno – Zdrój znalazło się na pierwszych miejscach niezależnego Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce, co dowodzi że  Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój jest gminą rozwijającą się dynamicznie, w której corocznie realizowane są inwestycje służące mieszkańcom i uzdrowisku.

Członkowie komisji, formułując wniosek o udzielenie lub nieudzielenie absolutorium Burmistrzowi Szczawna - Zdroju powinni opierać się jedynie o przesłanki merytoryczne (ocena wykonania budżetu) a nie polityczne, o czym przypomina ekspert RIO – Józefczyk.

Świetne wyniki finansowe to efekt dobrze prowadzonej polityki finansowej miasta i efektywnego wykonania zatwierdzonej przez Radę Miejską uchwały budżetowej, której organem wykonawczym jest Burmistrz Szczawna - Zdroju. Dzięki temu Gmina poradziła sobie w sytuacji kryzysowej związanej z  wybuchem pandemii koronawirusa w Polsce, wspierając przy tym mieszkańców, lokalnych przedsiębiorców i kadrę medyczną.

 

 

 

 

powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Życzenia Świąteczne - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
X