Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

27.12.2013

Spotkanie wigilijne Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju

W przedświąteczny czwartek 19 grudnia 2013 roku odbyło się tradycyjne, coroczne spotkanie wigilijne zorganizowane przez Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju dla mieszkańców miasta i członków stowarzyszenia. Spotkanie miało miejsce, jak co roku, w sali kameralnej Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego. Uroczystość rozpoczęła prezes Towarzystwa – Iwona Czech witając w imieniu Zarządu przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. przedstawiciele władz miasta w osobach burmistrza Tadeusza Wlaźlaka ( który wystąpił z życzeniami) oraz wice burmistrz Urszuli Burek, na spotkanie przybył także proboszcz szczawieńskiej parafii ksiądz infułat Józef Strugarek.

 

 

Iwona Czech nawiązała do tradycji bożonarodzeniowej i zapowiedziała program, na który składały się jasełka, wiersz „po kolyndzie” w gwarze śląskiej (odczytany przez Antoniego Borowca) oraz kolędy zagrane przez zawodowych muzyków: Mieczysława Noskowiaka (fortepian) i Macieja Mądrzejewskiego (saksofon). Dużym zaskoczeniem dla widzów było odegranie jasełkowych ról przez … członków Zarządu Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju: Iwonę Czech, Bogumiłę Miciuk, Kazimierza Kajrowicza, Stefana Okoniewskiego, Eugeniusza Lecia i  Jacka Barana. Mimo wcześniejszych obaw tych niecodziennych aktorów, ich gra i sam pomysł inscenizacji przyjęte były owacyjnie. Po występie prezes Iwona Czech w imieniu Zarządu TMSZ złożyła gościom życzenia na Święta Bożego Narodzenia i Nowy 2014 Rok, zaprosiła także członków stowarzyszenia na spotkanie noworoczne, które odbędzie się 16 stycznia 2014 roku w restauracji Biała Sala. Na zakończenie głos zabrał ksiądz infułat, a po tym wystąpieniu wszyscy obecni złożyli sobie życzenia dzieląc się opłatkiem.
powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Życzenia Świąteczne - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
X