Menu szczawno-zdroj.pl
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

05.06.2018
07:35

Zbliża się Puchar Polski w Dogtrekkingu

Już 16 czerwca w Szczawnie-Zdroju odbędą się kolejne w tym roku zawody z cyklu Pucharu Polski w Dogtrekkingu. Zawodnicy z całej Polski przyjadą z swoimi psami, aby wziąć udział w największym tego typu cyklu imprez w Polsce. Na wszystkich amatorów marszów i biegów z czworonogami czekać będą dwie malownicze trasy. Dogtrekking polega na pokonaniu własnym tempem w towarzystwie psa jednej z dwóch tras (15 km lub 22 km) w oparciu o mapę. Warto jedna zaznaczyć, że nie są wymagane szczególne umiejętności w posługiwaniu się nią, a organizatorzy przed startem objaśniają trasę i punkty kontrolne, do których należy dotrzeć. W imprezie blisko połowę uczestników stanowią rodziny, które mogą wystartować wspólnie z jednym psem w kategorii rodzinnej. W dogtrekkingu może wystartować każdy z niemal każdym psem (ograniczenia dotyczą wieku psa oraz młodzieży startującej bez opiekuna). Wyjątkową cechą imprezy jest jej różnorodność. Na starcie spotykają się sportowcy z szybkimi psami, którzy pokonują dłuższą - 22 km w około 2 godziny, jak i rodziny, które najczęściej traktują udział czysto rekreacyjnie, skupiając się na radości płynącej ze wspólnego spędzania czasu na łonie natury z psem. Dodatkowo w tracie imprezy odbywają się otwarte warsztaty z lekarzem weterynarii, gdzie można nauczyć się m.in. jak udzielać pierwszej pomocy psu. Nowością będą również zajęcia z zakresu behawiorystyki.

Program zawodów:

8:00 – 9:00  Zgłoszenia

10:00 – Start

15:00 – Zajęcia z lekarzem weterynarii oraz behawiorystą

16:00 – Ceremonia dekoracyjna

Bazą imprezy będzie Park Zdrojowy. Sponsorem Głównym imprezy jest firma Bayer producent preparatów przeciwkleszczowych Advantix. Partnerem Pucharu Polski w Dogtrekkingu jest Szczawno-Zdrój.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie www.dogtrekking.com.pl.

Kontakt: Paweł Bonk - tel. 605 855 857 / info@dogtrekking.com.pl.

powrót
Nasi Partnerzy
Informacja Turystyczna - obrazek Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl