Menu szczawno-zdroj.pl
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

17.05.2018
07:42

Szczawno-Zdrój wzbogaciło się o defibrylator AED, a 60 dzieci zostało przeszkolonych z pierwszej pomocy przedmedycznej

14 maja w Hali Sportowej w Szczawnie-Zdroju nastąpiło oficjalne przekazanie na ręce Burmistrza Pana Marka Fedoruka defibrylatora AED Samaritan Pad. Darczyńcą urządzenia był Pan Piotr Pacho z Gliwic, który między innymi dzięki takiemu urządzeniu został uratowany 28 lutego na lotnisku w Pyrzowicach. Pan Piotr skorzystał z programu Forward Hearts, który prowadzi firma HeartSine i otrzymany defibrylator postanowił przekazać właśnie do Szczawna-Zdroju. Przekazanie defibrylatora odbyło się w obecności Pani Anny Jany i Pani Beaty Świątek z firmy HS Medical Poland - oficjalnym przedstawicielem firmy HeartSine w Polsce. Zaraz po uroczystym przekazaniu defibrylatora rozpoczęła się druga część wydarzenia zorganizowanego przez nasz klub - szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej wraz z obsługą defibrylatora. Szkolenie nie mogłoby się odbyć, gdyby nie firma Control Life z Wrocławia z Panem Grzegorzem Kobuszewskim na czele. To dzięki Panu Grzegorzowi i pozostałym członkom jego zespołu ok. 60 dzieci ze Szczawna-Zdroju i Wałbrzycha mogło zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zobaczyć jak obsługuje się defibrylator AED. Podczas szkolenia dzieci z naszego klubu, a także z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wałbrzychu i Miejskiej Szkoły Podstawowej w Szczawnie-Zdroju uczyły się w praktyce jak wezwać pomoc, a także jak samemu jej udzielić poszkodowanemu. Ciekawie prowadzone zajęcia przez Pana Grzegorza i jego ekipę, sprawiły, że dzieci chętnie uczestniczyły w szkoleniu, a ci najbardziej aktywni mogli liczyć na mały gadżet od firmy Control Life. Szkolenie zakończyło się wręczeniem uczestnikom  dyplomów potwierdzających udział w szkoleniu.

Jako organizatorzy całego wydarzenia, chcieliśmy jeszcze raz serdecznie podziękować Panu Piotrowi Pacho, dzięki któremu nasza hala wzbogaciła się o sprzęt ratujący życie, dziękujemy przedstawicielkom firmy HS Medical Poland, za to, że zaszczyciły nas swoją obecnością i pomimo dość sporej odległości dzielącej Szczawno-Zdrój z Tychami postanowiły wziąć udział w wydarzeniu, wielkie podziękowania dla firmy Control Life z Wrocławia za profesjonalne przeprowadzenie szkolenia, które podkreślmy firma zrobiła na własny koszt, dziękujemy Burmistrzowi Panu Markowi Fedorukowi za obecność oraz oprowadzenie naszych gości po Szczawnie, zakończone przepyszną kawą i ciastkiem, podziękowania należą się również wszystkim opiekunom, którzy pilnowali najmłodszych podczas szkolenia, dziękujemy obsłudze hali za odpowiednie jej przygotowanie, szczególne podziękowania dla Pana Tomasza Malika, który bardzo zaangażował się w pomoc przy organizacji wydarzenia. Na koniec podziękowania dla mediów i tych wszystkich, którzy pisali, mówili i udostępniali wiadomości związane ze szkoleniem i przekazaniem AED.

Fot. i info: Paweł Danielak, MKS Basket Szczawno-Zdrój

 

powrót
Nasi Partnerzy
Informacja Turystyczna - obrazek Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl