Menu szczawno-zdroj.pl
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

23.04.2018
11:32

Międzynarodowe Zawody Kolarskie MTB 4X PRO TOUR Round 2 UCI 2

Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój jest organizatorem jednej z edycji „4X Pro Tour – Round 2 UCI 2” - Międzynarodowych zawodów kolarskich MTB w konkurencji 4X - Four Cross. Zawody odbędą się 19 maja 2018 r. Edycje zawodów odbywają się także w Winterbergu (NIEMCY), Fort William (SZKOCJA) i Jabloncu (CZECHY).

W Szczawnie-Zdroju na „Słonecznej Polanie” istnieje jeden z najpiękniejszych torów 4X nie tylko w Polsce, ale w Europie i jest miejscem chętnie odwiedzanym przez kolarzy zarówno z terenu naszego kraju, jak również z Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii. W ubiegłych latach udawało się organizować na nim imprezy najwyższej rangi, na które przyjeżdżały kolarskie gwiazdy z Europy, Stanów Zjednoczonych, Kanady i Australii. W 2017 r. po dwóch latach przerwy odbyły się tutaj Mistrzostwa Polski.

W tegorocznej imprezie, edycji zawodów w Szczawnie-Zdroju, poza zawodnikami najwyżej sklasyfikowanymi na świecie, wezmą udział także amatorzy, którzy znają to miejsce i chętnie tutaj trenują. Podczas każdej edycji, w każdej rundzie czterech zawodników ściga się obok siebie na trudnej technicznie, ale bardzo widowiskowej trasie, dwóch pierwszych zawodników przechodzi do kolejnych rund, aby zmierzyć się docelowo w finale.

Konkurencja 4X jest bardzo widowiskowa i każdorazowo gromadzi tysiące kibiców. Każda edycja jest dużym wydarzeniem medialnym i sportowym. Wszystko dzieje się przy  muzyce i aplauzie kibiców. Finały rozgrywane będą po zmroku, co dodatkowo doda imprezie wyjątkowego charakteru i atmosfery. Z racji rangi imprezy spodziewamy się nie tylko najlepszych polskich sportowców, ale także najlepszych zawodników świata.

Już dziś zapraszamy nie tylko zawodników, ale i kibiców! 19 maja spotykamy się z Wami na Słonecznej Polanie. Więcej szczegółów wkrótce!

Zgłoszenia/Application

Regulamin/Regulations

Wydarzenie na Facebooku/Facebook Event

powrót
Nasi Partnerzy
Informacja Turystyczna - obrazek Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl