Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

20.01.2014

Spotkanie Noworoczne Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju

W czwartek 16 stycznia 2014 roku odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju dla członków tego największego w mieście stowarzyszenia. Goście zaproszeni zostali do pięknie odremontowanej restauracji Biała Sala mieszczącej się przy reprezentacyjnym szczawieńskim corso. Po przywitaniu gości przez prezes TMSZ Iwonę Czech i wzniesieniu toastu za pomyślność 2014 roku, przystąpiono do realizacji programu Spotkania Noworocznego.

W czwartek 16 stycznia 2014 roku odbyło się tradycyjne Spotkanie Noworoczne zorganizowane przez Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju dla członków tego największego w mieście stowarzyszenia. Goście zaproszeni zostali do pięknie odremontowanej restauracji Biała Sala mieszczącej się przy reprezentacyjnym szczawieńskim corso. Po przywitaniu gości przez prezes TMSZ Iwonę Czech i wzniesieniu toastu za pomyślność 2014 roku, przystąpiono do realizacji programu Spotkania Noworocznego. Iwona Czech przedstawiła w formie multimedialnej działalność Zarządu Towarzystwa w minionym roku. Pani Prezes opowiedziała o przedsięwzięciach zainaugurowanych przez Zarząd oraz o imprezach, których Zarząd był współorganizatorem.

Po prezentacji przeprowadzony został konkurs i miłośnicy Szczawna mieli okazję odgadywać lokalizację obiektów z początku XX wieku wyświetlonych na ekranie. Nie było to łatwe zadanie, gdyż wygląd tych budynków zmienił na przestrzeni dziesięcioleci. Następnie pani Prezes przedstawiła historię budynku, w którym odbywała się uroczystość. Opowieść ilustrowana była starymi pocztówkami z wizerunkiem Białej Sali oraz artystycznymi zdjęciami wykonanymi przez uczniów Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju w ramach konkursu fotograficznego „Piękne Szczawno i my piękni”. Po poszczególnych częściach programu prezentował się młody uzdolniony uczeń klasy maturalnej Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju Piotr Gaczyński, który śpiewał dla publiczności nastrojowe piosenki z repertuaru własnego i Grzegorza Turnaua.

Członkowie Zarządu przedstawili też swój plan na najbliższe miesiące zapowiadając m.in. wycieczkę do Broumov i Ziemi Mieroszowskiej, spotkanie z kombatantem w dniu Żołnierzy Wyklętych, prelekcję na temat powstania styczniowego. Zapowiedziano także termin spotkania wielkanocnego, podczas którego rozstrzygnie się zapowiedziany już teraz konkurs na wykonanie najciekawszej palmy wielkanocnej. Inicjatywą Towarzystwa jest też zamysł ufundowania tablicy upamiętniającej odzyskanie przez Polskę niepodległego bytu państwowego 11 listopada 1918 roku. Ważnym akcentem wieczoru była prezentacja świeżo wydanej przez Burmistrza Szczawna-Zdroju książki autorstwa Ireny Barbary Mrozek na temat szczawieńskiej roślinności. Wieczór Spotkania Noworocznego upłynął w miłej atmosferze i odświętnym nastroju.
powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Życzenia Świąteczne - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
X