Menu szczawno-zdroj.pl
Zapraszamy na Instagram Senior Wigor

Aktualności

01.02.2018
12:46

Koncert Noworoczny w Szczawnie-Zdroju

W niedzielne popołudnie, 28 stycznia 2018 roku, odbył się w pięknych barokowo-rokokowych wnętrzach Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego w Szczawnie-Zdroju, Koncert Noworoczny dedykowany mieszkańcom miasta i gościom w nim przebywającym. Koncert zorganizowany został przez Zespół Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju oraz Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju, co jest nowością, bowiem po raz pierwszy Towarzystwo zaangażowało się w organizację Koncertu Noworocznego, a przecież przez ponad dwie dekady to właśnie Zespół Szkół był jedynym organizatorem tej lubianej przez publiczność imprezy kulturalnej. Przez minione dekady na Koncerty Noworoczne składały się występy młodych muzyków grających w szkolnej orkiestrze dętej Ceramik Band oraz występy młodych aktorów należących do zespołu teatralnego Zespołu Szkół. Niestety, orkiestra przestała istnieć w roku 2014 i koncerty noworoczne, wpisane przecież w kalendarz imprez miejskich przestały się odbywać, ale to nie znaczy, że zaniechano gry na instrumentach i zaniechano prób aktorskich, czy wokalnych. Wystarczyła jedna mimochodem rzucona propozycja, aby wrócić do Koncertów Noworocznych. Intencją organizatorów było zaprezentowanie i zaakcentowanie obecności Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju oraz Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju w środowisku.

Zgromadzonych w sali teatralnej gości przywitały: w imieniu Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Szczawnie-Zdroju - dyrektor placówki, pani Jolanta Ozimek oraz w imieniu Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju - prezes stowarzyszenia Iwona Czech, która jest też polonistką w Zespole Szkół. Wśród gości obecni byli: Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura wraz z Radnymi Powiatu Wałbrzyskiego oraz Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk wraz z Radnymi Rady Miejskiej Szczawna-Zdroju. Koncert Noworoczny podzielony był na dwie części, pierwsza nawiązywała do minionych Świąt Bożego Narodzenia. Były więc kolędy w wykonaniu orkiestry dętej z Głuszycy pod dyrekcją Eugeniusza Lecia, kolęda zaśpiewana przez uczniów klasy I LO artystycznej Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju Weronikę Bany i Kacpra Agaciaka. Na scenie obejrzeć można było też jasełka, w których poszczególne role odgrywali członkowie Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju. Drugi blok wprowadził w nastrój karnawałowy, zabawowy. Interesujący był pokaz tańca z kulami, wykonany przez uczennicę klasy I LO artystycznej Nikolę Derdę. Sympatycznym akcentem było uczestnictwo w koncercie absolwentów szkoły i to zarówno w roli aktorów czy wokalistów, jak i w szeregach orkiestry dętej. Impreza w Teatrze Zdrojowym była urozmaicona, widzowie wysłuchali piosenek z musicalu Metro, a także z repertuaru m.in. Grzegorza Turnaua, Mieczysława Fogga, Natalii Schroeder, Celin Dijon, Franka Sinatry, a wykonawcami byli uczniowie i absolwenci Zespołu Szkół w Szczawnie-Zdroju: Iwona Sochacka, Kamil Rąpała, Kacper Agaciak, Piotr Gaczyński. Ideą Koncertów Noworocznych jest też humor dostarczany widzom, dlatego i tym razem pojawił się skecz w wykonaniu Marty Ozimek i Piotra Gaczyńskiego oraz bajka dla dorosłych z udziałem członków TMSZ. Na zakończenie Koncertu Noworocznego prowadzonego przez Iwonę Czech i Stefana Okoniewskiego, po złożonych życzeniach na kolejne 11 miesięcy nowego 2018 roku, głos zabrali m.in. Starosta Wałbrzyski Jacek Cichura oraz Burmistrz Szczawna-Zdroju Marek Fedoruk życząc zespołowi tworzącemu tegoroczny Koncert Noworoczny dalszych udanych przedsięwzięć.

Zdjęcia: Ryszard Wyszyński

powrót
Nasi Partnerzy
Informacja Turystyczna - obrazek Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl