Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

21.09.2017
10:40

Jesteśmy Liderem Kultury

Wtorkowy wieczór w Zamku Topacz należał do Szczawna-Zdroju, bowiem to właśnie do nas trafił tytuł Lidera Kultury w Konkursie "Wzorowa Gmina". Bez wątpienia to głównie zasługa Teatru Zdrojowego im. Henryka Wieniawskiego oraz Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A., a także innych szczawieńskich instytucji i osób, które we współpracy z nami koncentrują się na podnoszeniu jakości życia kulturalnego w mieście oraz regionie.

Do historii przeszedł już przecież Międzynarodowy Festiwal Henryka Wieniawskiego odbywający się nieprzerwanie od pięćdziesięciu dwóch lat. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 1966 roku i wówczas nosił on nazwę "Dni Henryka Wieniawskiego". Od wielu lat teatr jest organizatorem cyklicznych wydarzeń artystycznych, które na stałe wpisały się do kalendarza kulturalnego naszej gminy. Wśród nich należy bez wątpienia wymienić (poza prestiżowym Międzynarodowym Festiwalem Henryka Wieniawskiego) Szczawieńskie Spotkania z Folklorem, koncerty promenadowe, Szczawieńskie Spotkania Chórów "Beati Cantores", koncerty z okazji świąt państwowych, gale operetkowo-operowe, koncerty wielkopostne.

Kultura przez duże "K" to także działania Uzdrowiska - Festiwal Krystyny Jandy, VIVA SANTANA, liczne koncerty symfoniczne, okolicznościowe oraz spektakle przyciągają tu nie tylko kuracjuszy, ale i ludzi łaknących wyższej rozrywki.

Przyznany nam przez kapitułę konkursową składającą się z reprezentantów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego oraz Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego tytuł Lidera Kultury to dla nas ogromne wyróżnienie i dodatkowy motywator do organizacji jeszcze lepszego życia kulturalnego w naszym mieście.

powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl