Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

07.10.2014

Spotkanie Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju z Profesorem Zygmuntem Zdrojewiczem

W sobotnie południe 4 października 2014 roku w sali kameralnej Teatru Zdrojowego miało miejsce zorganizowane przez zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju spotkanie z Profesorem zw. dr hab. n. med. Panem Zygmuntem Zdrojewiczem - specjalistą chorób wewnętrznych, endokrynologiem, seksuologiem z Katedry i Kliniki Endokrynologii i Leczenia Izotopami Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Profesor Zdrojewicz jest od kilkudziesięciu lat związany ze Szczawnem, tu spędził swoje dzieciństwo i czasy młodzieńcze (jest absolwentem II LO w pobliskim Wałbrzychu). Po studiach na wrocławskiej Akademii Medycznej pozostał w tym mieście, ale do Szczawna wraca regularnie dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem podczas comiesięcznych spotkań z kuracjuszami. Od roku 1994 jest konsultantem ds. naukowo-medycznych Uzdrowiska Szczawno-Jedlina S.A. Sobotnie spotkanie z mieszkańcami Szczawna i okolic Profesor poświęcił m.in. na objaśnianie problematyki związanej z chorobami cywilizacyjnymi: cukrzycą i nadciśnieniem. Profesor Zdrojewicz odpowiadał też na pytania zadawane przez słuchaczy, których interesowała kwestia nadwagi i otyłości i metoda walki z nimi. Ponadto zadawano pytania o choroby tarczycy, o przyczyny zawałów i nawet o celowość i skutki zażywania medykamentów dostępnych w aptece bez recepty. Spotkanie z Panem Profesorem bardziej było przyjacielską, pełną wzajemnej życzliwości rozmową niż prezentacją wiedzy, czy wykładem. Ponieważ średnia wieku gości przybyłych na spotkanie była dość wysoka, Pan Profesor rozdał kilka egzemplarzy napisanej przez siebie książeczki z serii „Biblioteka Nestora”. Na zakończenie spotkania prezes Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju Iwona Czech podziękowała Profesorowi Zdrojewiczowi za bardzo przydatną oraz przystępnie i w atrakcyjny sposób podaną wiedzę podczas prawie dwugodzinnej rozmowy i wyraziła nadzieję na kontynuację takich pogadanek w najbliższych miesiącach. 

 

powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Życzenia Świąteczne - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
X