Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

14.10.2014

Dwa złote medale wychowanków Jerzego Siatkowskiego

W dniu 4 pażdziernika na terenie OSiR-u w Świdnicy rozegrano Międzynarodowe Zawody Latawcowe w ramach Festiwalu – DRAKONALIA - 2014r., których organizatorami byli MDK Świdnica oraz Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej. W zawodach wzięło udział 78 zawodników.

Wychowankowie Klubu Lotniczego im. Dywizjonów Polskich – Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju zaprezentowali się w kategorii latawców płaskich i skrzynkowych i zdobyli dwa złote medale. W kat. latawców płaskich w grupie młodzików zwyciężył Antoni Szurmiński  startując latawcem typu malajskiego. Jego latawiec pięknie się prezentował w locie i uzyskał wysokie oceny statyczne za precyzję wykonania oraz autorskie malowanie i zdobienie.  A w kat. latawców skrzynkowych w grupie juniorów zwyciężył Mateusz Piotrowski prezentując precyzyjnie wykonaną i ozdobioną konstrukcję latawca skrzynkowego z herbem Szczawna-Zdroju. 

Pomysłowe i ciekawe plastyczne wykończenia latawców są zasługą  pani  Urszuli  Jaroni nauczycielki Publicznego Gimnazjum w Szczawnie-Zdroju, za co  adepci sztuki latania pragną serdecznie podziękować.

W pracowni klubowej w Szczawnie-Zdroju  młodzież pod kierunkiem instr. Jerzego Siatkowskiego buduje nie tylko latawce,  ale również modele samolotów zdalnie sterowanych oraz doskonali się w sztuce latania z użyciem symulatora lotów.

 

powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Życzenia Świąteczne - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
X