Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

23.12.2014

Spotkanie wigilijne w Szczawnie-Zdroju

22 grudnia br. mieszkańcy, kuracjusze i goście po raz pierwszy w historii miasta mieli możliwość  uczestnictwa w spotkaniu wigilijnym, którego inicjatorami byli:  Burmistrz i  Rada Miejska w Szczawnie-Zdroju. Spotkanie zostało zorganizowane  w Parku Zdrojowym w rejonie muszli koncertowej i hali spacerowej, która tego roku wyglądała wyjątkowo. Organizatorzy zadbali o prawdziwie świąteczny nastrój – przepiękne iluminacje świetlne, kolorową choinkę, wigilijny stół, opłatek i kolędy w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szczawieńskich placówek oświatowych.

 

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Ks. Jarosław Żmuda – proboszcz szczawieńskiej parafii i Pani Katarzyna Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP.

W pierwszej części w świąteczny nastrój, zebranych, wprowadził występ w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego, uczniów z Miejskiej Szkoły Podstawowej  i Publicznego Gimnazjum, dopełnieniem którego był koncert Zespołu muzycznego „TRE VOLTO”. Piękne tradycyjne kolędy w wykonaniu wychowanków szczawieńskich placówek oświatowych zaingurowały wigilijne spotkanie w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Do wspólnego kolędowania zaproszeni zostali Burmistrz, Pani Poseł, Proboszcz parafii, Przewodnicząca Rady Miejskiej i Prezes Spółki „Uzdrowisko Szczawno-Jedlina”  oraz wszyscy zgromadzeni.  

W otoczeniu Parku Zdrojowego rozbrzmiały znane kolędy: „Wśród nocnej ciszy”, „Pastuszek bosy”, „On jest królem”, „Cicha noc”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Pójdźmy wszyscy do stajenki”.

Po wspólnym kolędowaniu, życzenia świąteczne złożyli wszystkim zebranym Burmistrz Marek Fedoruk oraz Poseł Katarzyna Mrzygłocka, a wspólną modlitwę poprowadził  Ksiądz Jarosław Żmuda. Po modlitwie zebranych nastąpiło symboliczne dzielenie się opłatkiem, niosące przesłanie do pojednania się, wzajemnych życzeń i radości.

Po życzeniach  burmistrz i proboszcz zaprosili mieszkańców i gości na wspólny wigilijny posiłek oraz łamanie się opłatkiem do hali spacerowej.

 Radosne spotkanie zakończyło się  przekazaniem zgromadzonym świątecznych, słodkich upominków.

 

powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl