Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

29.12.2014

Poetki ze Szczawna-Zdroju laureatkami konkursu im. Mariana Jachimowicza

Wielkim sukcesem zakończył się udział dwóch szczawieńskich poetek Wiesławy Raczkiewicz i Justyny Nawrockiej-Pabijaniak w IV Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim im. Mariana Jachimowicza organizowanym w Wałbrzychu. Uroczystego ogłoszenia wyników konkursu dokonano 13 grudnia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury. Wiesława Raczkiewicz za nadesłany zestaw wierszy zdobyła w tym konkursie I nagrodę regulaminową, a także nagrodę specjalną Stowarzyszenia „Górnicza Pamięć”. Drugie miejsce w tej rywalizacji zajęła  natomiast Justyna Nawrocka-Pabijaniak – kolejna uczestniczka konkursu ze Szczawna-Zdroju, której jeden z wierszy został dodatkowo wyróżniony nagrodą specjalną Prezydenta Miasta Wałbrzycha.

Nagrodę specjalną Wiesławie Raczkiewicz - w postaci oryginalnej górniczej lampki – wręczał uroczyście na konkursowej gali prezes Stowarzyszenia „Górnicza Pamięć” Jacek Kropidłowski wraz z kolegami. Fundatorzy lampki przybyli na tę uroczystość w galowych górniczych mundurach, co dodatkowo podkreśliło rangę przyznanej przez nich nagrody.

Warto dodać, że Ogólnopolski Konkurs imienia Mariana Jachimowicza – znakomitego polskiego poety, który po II wojnie światowej osiadł w Wałbrzychu jest w kręgach poetów, uważany za kontynuatora tradycji uznanego ogólnopolskiego konkursu poetyckiego „O Lampkę Górniczą”.Warto wspomnieć, że wielki poeta, choć mieszkał w Wałbrzychu jego ulubionym miejscem spacerów i natchnieniem twórczym było Wzgórze Gedymina w dużej jego części należące administracyjnie do Szczawna - Zdroju.

Fot. Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju

powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl