Menu szczawno-zdroj.pl

Aktualności

31.08.2016
13:35

Dobiegły końca wakacje, które w szczawieńskim uzdrowisku były wyjątkowo ciekawe. Wzorem i doświadczeniem ubiegłego roku, Uzdrowiskowa Gmina Miejska Szczawno-Zdrój zorganizowała półkolonie letnie dla dzieci w wieku 8-12 lat. W takiej formie wypoczynku uczestniczyło łącznie 50 dzieci w dwóch turnusach od 18-29.07.2016 oraz od 16-29.08.2016 r. Pogoda nie zawsze dopisała, ale atrakcji było mnóstwo i dzieciaki świetnie się bawiły, pod czujnym okiem wykwalifikowanych opiekunów – Pani Doroty Pinieckiej – Animatora Sportu, Wiolety Stachowiak, Pani Magdaleny Lange, Pana Michała Forysia i Pana Janusza Kozłowicza. Organizatorzy wypoczynku letniego zadbali o to, żeby dzieci się nie nudziły. Półkoloniści brali udział w wyjściach do AQUA-ZDROJU,  Cinema City, uczestniczyły w wycieczkach do Zagórza Śląskiego, kopalni złota w Złotym Stoku i Parku Linowego w Jedlinie -Zdroju. Każdego dnia organizowane były zajęcia ruchowe, gry, konkursy i zabawy sportowe. 

31.08.2016

Udany weekend (26 – 28.08.) szczawieńskich tenisistów, którzy wzięli udział w ogólnopolskim turnieju Skrzatów (do lat 12) rozgrywanym w Zielonej Górze. KT Szczawno-Zdrój reprezentował  Gabriel Wójcicki, który w turnieju singlowym przegrał z Mateuszem Trojanowskim (UKS Piątka Wałcz), lecz w turnieju deblowym, grając w parze z Adamem Marcinkowskim z FairPlayce Poznań, dotarł finału.  Po bardzo zaciętym spotkaniu Gabryś i Adam musieli uznać wyższość faworytów turnieju  - pary Szymkowiak/Okrzesik (7/5, 3/6,  10/7). 
Kolejne turniejowe finały wywalczyli szczawieńscy Krasnale (do lat 10) w cyklicznym turnieju Tenis10 Kubot Kids Cup w Legnicy. W finale turnieju dziewcząt zagrała 

26.08.2016
10:46

Zarząd Towarzystwa Miłośników Szczawna-Zdroju we współpracy z Uzdrowiskiem

Szczawno-Jedlina S.A. oraz Uzdrowiskową Gminą Miejską Szczawno-Zdrój

serdecznie zaprasza na Narodowe Czytanie Quo vadis Henryka Sienkiewicza, które

odbędzie się 3 września 2016 roku w Domu Zdrojowym o godzinie 14.30. Gośćmi

specjalnymi imprezy będą artyści warszawskich scen:  Aurelia Sobczak, Barbara

Droździńska i prof. Stanisław Górka.

25.08.2016
09:21

Pomoc drugiemu człowiekowi nadaje głębszy sens życiu człowieka. Jest ogromną wartością. Zazwyczaj człowiek skupia się na swoich potrzebach i swoich sprawach. Nie myśli o tym, że może przyjść taki czas, że to właśnie on będzie potrzebował pomocy. Dlatego warto szerzyć bezinteresowną pomoc drugiej osobie. Dzięki temu świat staje się lepszy, przyjazny i ludzki. Każdy ma coś, co może dać innym. Drobne rzeczy mają sens. Człowiek ma realny wpływ na swoje otoczenie. Seniorzy ze Szczawna - Zdroju pomagają sobie wzajemnie, cieszą się również radościami i sukcesami. Wyciągają dłoń do tych, którzy potrzebują i robią to z ogromnym zaangażowaniem. Wiedzą również, co tak naprawdę jest w życiu ważne i na czym warto się skupić. Spotkanie seniorów odbyło się 24 sierpnia 2016 r. w ramach zadania pn. Organizacja Dni Seniora 2016.

24.08.2016
12:27

Szanowni  Mieszkańcy, Przedstawiciele Wspólnot Mieszkaniowych i Spółdzielni

W związku z możliwościami dofinansowania przedsięwzięć modernizacyjnych w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych przedstawiam Państwu aktualne informacje dotyczące wsparcia ze środków europejskich.
W obecnej perspektywie finansowej możliwe jest ubieganie się o dofinansowanie przedsięwzięć modernizacyjnych w budynkach mieszkalnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego w obszarze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej (ZIT AW). Instytucją ogłaszającą konkursy jest powołana przez Gminę Wałbrzych Instytucja Pośrednicząca Aglomeracji Wałbrzyskiej z siedzibą przy ul. Słowackiego 23A w Wałbrzychu. Obecnie ogłoszone są dwa nabory wniosków w trybie konkursowym dla działań adresowanych m.in. do wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni mieszkaniowych. 

W ramach Poddziałania 3.3.4 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – ZIT AW” możliwe jest ubieganie się o wsparcie przedsięwzięć  termomodernizacyjnych w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych. Termin składania wniosków  w ramach niniejszego konkursu został wyznaczony od 29.08.2016 r. do 13.10.2016 r.

23.08.2016
14:37

Nasi Partnerzy
Informacja Turystyczna - obrazek Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl