Menu szczawno-zdroj.pl

Aktualności

09.12.2016
14:16

7 grudnia 2016 r. seniorzy ze Szczawna - Zdroju uczestniczyli w kolejnym spotkaniu w ramach Szczawieńskiego Klubu Śmiechu. Tym razem temat spotkania dotyczył mentalnej młodości. Młodość można rozbić na trzy pojęcia – młodość fizyczną, młodość mentalną i młodość psychiczną. Mentalnie zestarzeć można się w każdym wieku. Młodym duchem może być osoba starsza, a starym mentalnie nawet nastolatek. Młodość to swoistego rodzaju stan trwający różnie w zależności od konkretnej osoby, czyli od specyfiki jej życia i cech charakteru. Jest to pojęcie niezwykle względne w swoim charakterze. Jedno z fundamentalnych założeń chińskiej medycyny brzmi: człowiek, jako całość składa się z ciała, umysłu i ducha, jeśli te trzy elementy są ze sobą w równowadze człowiek czuje się dobrze. Dzisiaj coraz częściej 

08.12.2016
11:09

 

Więcej informacji na temat projektu na www.petraconsulting.pl oraz www.fee.org.pl

07.12.2016
13:10

W piątek 2 grudnia 2016r. w bibliotece odbył się konkurs czytelniczy „Słodki świat Willego Wonki”” na podstawie książki R. Dahla „Charlie i fabryka czekolady” przeznaczony dla uczniów klas 4-6 szkoły podstawowej ze Szczawna-Zdroju. 

05.12.2016
14:20

"W dniu 3 grudnia br. Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach potwierdził obecność wirusa ptasiej grypy (H5N8) u padłych gęsi na fermie drobiu (1500 szt.) w miejscowości Deszczno (pow. gorzowski, województwo lubuskie). Jest to kolejne potwierdzone ognisko ptasiej grypy na terenie Polski, po znalezieniu martwych kaczek w powiecie goleniowskim, województwo zachodniopomorskie.

01.12.2016
08:23

29.11.16 r. szczawieńscy seniorzy ze Stowarzyszenia Nowoczesny Senior obchodzili andrzejki w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Impreza rozpoczęła się późnym popołudniem i była pretekstem do wspólnego ucztowania, śpiewania i … tańców. W wesołej atmosferze zajadano się przygotowanymi przysmakami i raczono dobrymi dowcipami. Odbyła się nawet deklamacja ballady Adama Mickiewicza „Lilije”(mającej ponad 40 zwrotek!) , która jedna z seniorek  (Zofia Dembna) znała na pamięć. Impreza była bardzo udana, a uczestnicy rozchodzili się z niechęcią, planując kolejne tego typu towarzyskie spotkanie.

30.11.2016
10:21

Klub Tenisa Szczawno-Zdrój znowu  może się pochwalić sukcesami swoich zawodników. W miniony weekend 26 - 28.11.2016 r. na szczawieńskich kortach rozegrano Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny młodzików. Gospodarzy reprezentowali Marcel Dzieło, Radosław Piłat oraz Gabriel Wójcicki, którzy dotarli do fazy ćwierćfinałowej turnieju chłopców oraz Karolina Bukowska, Zuzanna Żygadło i Kornelia Ejsmont w turnieju dziewcząt. Najlepiej w turnieju singlowym wypadła  Karolina Ejsmont, która dotarła do finału, wcześniej pokonując w półfinale po zaciętym meczu Zuzannę Żygadło. Dodatkowo Zuzanna wystąpiła w deblu w parze z Katarzyną Borszowską (Polanica), w którym dotarła do finału rozgrywek deblowych. Najlepszymi zawodnikami turnieju zostali Michał Osomański (Głogów) oraz Daria Lang (Wrocław).
Z kolei Antoni  Pankowski  (KT Szczawno-Zdrój) zaliczył udany występ w turnieju skrzatów w Warszawie zajmując wysokie 3 miejsce.

Nasi Partnerzy
Informacja Turystyczna - obrazek Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl