Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Zagrożenie epidemiczne

20.03.2020
12:39

Więcej informacji na stronie https://gis.gov.pl/aktualnosci/koronawirus-co-trzeba-wiedziec-o-kwarantannie/

 

20.03.2020
12:07

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Wałbrzychu informuje, że w związku z zaistniałą sytuacją zagrożenia epidemicznego stacja urzęduje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 20.00.

W godzinach urzędowania aktywne numery telefonów: +48 74 847 75 66 do 70,  +48 74 847 75 69 (sekretariat) oraz kontakt drogą elektroniczną na adres e-mail: psse.walbrzych@pis.gov.pl , ePUAP: /psse_walbrzych/domyslna. Numery telefonów dla osób powracających zza granicy od dnia 15.03.2020r.:  517 946 116, 518 134 767.

Telefony alarmowe odbierane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 20:00 do 7:00 rano, a w  sobotę i niedzielę całodobowo: 601 800 131, 607 634 297.

Na alarmowy telefon należy dzwonić w sytuacjach wystąpienia sytuacji kryzysowej w obszarze realizacji zadań Państwowej Inspekcji Sanitarnej.

19.03.2020
12:26
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wałbrzychu przekazuje informację z Głównego Inspektoratu Sanitarnego
 
Od dnia 18.03.2020r. zgodnie z załączoną informacją GIS rodziny osób przyjeżdżających na teren Polski nie podlegają kwarantannie domowej. Bedą objęte nadzorem epidemiologicznym. Decyzje wydane przed tą datą na współmieszkańców zachowują swoją moc.
 

 

18.03.2020
12:37

Ważna informacja dla osób objętych kwarantanną domową‼️

Kwarantanna to niecodzienna sytuacja, która może budzić niepokój. Jeżeli w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa zostałeś objęty kwarantanną, pamiętaj - nie jesteś pozostawiony sam sobie.
Więcej na stronie https://www.gov.pl/…/na-co-moga-liczyc-osoby-objete-kwarant…

 

17.03.2020
15:07

Zabezpieczenie mieszkańców i minimalizowanie możliwości zakażenia to w obecnej sytuacji priorytetowe zadanie władz miasta na przez najbliższe dni.


Podejmujemy konkretne działania w tym zakresie
Burmistrz Szczawna - Zdroju wraz z resztą Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego podjęli decyzję o codziennej dezynfekcji wszystkich przystanków autobusowych na terenie miasta (łącznie 15).
Rekomendujemy, by w miarę możliwości mieszkańcy przemieszczali się samochodami i zrezygnowali z komunikacji zbiorowej. Od dziś, 17 marca 2020, autobusy miejskie kursować będą w dni robocze według rozkładów jazdy ważnych w sobotę, z wyjątkiem linii nr 1. Autobusy są regularnie dezynfekowane, a pasażerowie mają ograniczony kontakt z kierowcami.

17.03.2020
10:51

UWAGA

MIESZKAŃCY SZCZAWNA - ZDROJU!!!

Burmistrz Szczawna-Zdroju informuje, że istnieje możliwość bez wychodzenia z domu skorzystania z pomocy w zakresie dowozu leków, artykułów spożywczych oraz posiłków.

Pomoc będzie realizowana przez:

 1. Sklep „Groszek”

      ul. Kościuszki 13, Szczawno-Zdrój

     - dowóz do domu artykułów spożywczych,                               

       środków higieniczno-sanitarnych nr  tel. 797 170 104                                                                                                    

 1. „Caffe” Piotr Żywocki

       ul. Kościuszki 13, Szczawno-Zdrój

      - dowóz  do domu posiłków nr tel. 519 648 345

 1. Apteka „Pod Lwami”

       ul. Kościuszki 15, Szczawno-Zdrój

      -dowóz leków do domu nr tel. 74 843 68 48

      ul. Równoległa 3a, Szczawno-Zdrój

     -dowóz leków do domu.  nr tel.74 841 92 15

17.03.2020
09:32


Przychodnia Specjalistyczna Regina i Walenty Śliwa S.J.
Adres: Zacisze 3, 58-310 Szczawno-Zdrój
Telefon74 666 38 77

bardzo prosi o zapoznania się z trybem nadzwyczajnym pracy przychodni:


„W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa zostają wprowadzone nadzwyczajne środki bezpieczeństwa dotyczące przyjęć pacjentów:

❗️Rejestracja pacjentów tylko telefoniczna

❗️Pacjentom udzielane będą TELEPORADY w godzinach pracy przychodni

❗️W sytuacji pilnej, kiedy jest to niezbędne pacjent zostanie umówiony na konkretną godzinę do lekarza, po czym będzie możliwa wizyta osobista w przychodni

❗️Nie należy zgłaszać się po recepty. Prośbę o przepisanie leków do kontynuacji leczenia należy zgłosić telefonicznie

❗️Wszystkie wizyty w stomatologii oraz zabiegi rehabilitacyjne zostają wstrzymane do odwołania

❗️Wizyty u specjalistów będą realizowane w formie TELEPORAD

❗️Rejestracja do specjalistów zostaje wstrzymana do odwołania

❗️Prosimy o zamawianie recept mailowo, jeśli to niemożliwe, to telefonicznie

Ze względu na Państwa bezpieczeństwo zwracamy się z prośbą o stosowanie się do zaleceń.”

16.03.2020
12:12

Apel do mieszkańców Szczawna - Zdroju!

W związku z istniejącym zagrożeniem rozpowszechniania się koronawirusa, Burmistrz Szczawna - Zdroju i Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej w Szczawnie - Zdroju proszą o zwracanie szczególnej uwagi w swoim otoczeniu na osoby starsze, samotne lub niepełnosprawne.

Ze wzgledów bezpieczeństwa, w szczególności sanitarnego, prosimy aby zgłaszać się o pomoc bezpośrednio do osób i organizacji, które z ramienia gminy zostały powołane do świadczenia takiej pomocy - tj. do pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej i Straży Miejskiej.

Działania takie i wrażliwość Państwa w tym szczególnym okresie umożliwią zapewnienie niezbędnej pomocy osobom potrzebującym z terenu gminy.

Prosimy o przekazywanie wszelkich sygnałów na temat  zaobserwowanych, niepokojących sytuacji bytowych i zdrowotnych w Państwa otoczeniu pod nr telefonów odpowiednich służb:

Ośrodek Pomocy Społecznej tel. 74 849-39-02, 74 840-05-92 (od poniedziałku do piątku w godz. Od 7:30 do 15.30)

Straż Miejska tel. 606-743-008 (od poniedziałku do piątku w godz. Od 7:00 do 22:00, w dni świąteczne od godz. 8:00 do 16:00)

 

 

 

 

16.03.2020
09:06
Koronawirus - najważniejsze informacje

Dokładne mycie rąk, zasłanianie twarzy podczas kichania oraz zachowanie bezpiecznej odległości (1,5 m) od osób kaszlących – to podstawowe zasady jakie należy zachować, by chronić się przed koronawirusem. Służby sanitarne apelują o ich przestrzeganie, bieżące śledzenie komunikatów oraz zachowanie spokoju i nieuleganie panice.

Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi, ale można stosować metody zapobiegania zakażeniu. Specjaliści nie zalecają używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2. Zaleca się używanie ich tylko wtedy, gdy mamy objawy ze strony układu oddechowego (kaszel lub kichanie) i podejrzewamy u siebie infekcję SARS-Cov-2 przebiegającą z łagodnymi objawami lub opiekujemy się osobą z podejrzeniem koronawirusa.

Ochrona przed koronawirusem

 • Pamiętaj o częstym myciu rąk wodą z mydłem i unikaj dotykania oczu, nosa i ust.
 • Kiedy kaszlesz lub kichasz, zawsze zakrywaj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką.
 • Zachowaj bezpieczną odległość (1–1,5 m) od osoby, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.4
 • Nie zaleca się używania masek na twarz przez zdrowych ludzi w celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się SARS-Cov-2

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Wałbrzychu apeluje o nieuleganie panice!

Zachorowanie na COVID-19 wywołane przez nowy typ koronawirusa SARS-CoV-2 podobne jest do zachorowania na grypę. Ogromna większość osób zdrowieje, co potwierdza Światowa Organizacja Zdrowia i eksperci w dziedzinie chorób zakaźnych. Obie choroby mogą być groźne dla osób o obniżonej odporności: chorujących na chorobę nowotworową, po przeszczepach, stosujących leki immunosupresyjne, stosujących duże dawki sterydów, z przewlekłymi chorobami nerek, serca, płuc, wątroby i innymi poważnymi schorzeniami w stadium zaostrzenia.

Osoby, które wróciły z krajów, gdzie jest potwierdzone przenoszenie się zakażenia z człowieka na człowieka, są zdrowe i nie mają poważnych objawów chorobowych:

 • nie zgłaszają się do lekarzy POZ ani do Oddziału Infekcyjnego przy Batorego w Wałbrzychu,
 • prowadzą samokontrolę stanu zdrowia w domu.

Tylko pacjenci z ostrym zakażeniem układu oddechowego (nagły początek i co najmniej jeden z następujących objawów: kaszel, gorączka, duszność) zgłaszają się do oddziału infekcyjnego.Pacjenci z łagodnymi i lżejszymi objawami, wymagający pomocy lekarskiej zgłaszają ten fakt telefonicznie swojemu lekarzowi w POZ.

Państwowa Inspekcja Sanitarna w Wałbrzychu obejmuje nadzorem epidemiologicznym tylko i wyłącznie osoby z podejrzeniem zakażenia, u których występują objawy chorobowe: gorączka, kaszel, duszność lub miały kontakt z osobą zarażoną koronawirusem SARS-CoV-2.

Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus. Została także uruchomiona specjalna infolinia NFZ w zakresie informacji o postępowaniu w sytuacji wątpliwości podejrzenia koronawirusa. Działa ona całodobowo, siedem dni w tygodniu pod numerem telefonu 800 190 590

Informacja Głównego Inspektora Sanitarnego dla seniorów

 • Duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową.
 • Jeżeli to możliwe, należy ograniczyć przebywanie w miejscach publicznych i poprosić bliskich o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych i pocztowych.
 • Często myj ręce
 • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust
 • Regularnie myj lub dezynfekuj powierzchnie dotykowe
 • Regularnie dezynfekuj swój telefon i nie korzystaj z niego podczas spożywania posiłków
 • Zachowaj bezpieczną odległość od rozmówcy
 • Należy zachować co najmniej 1-1,5 metr odległości z osobą, która kaszle, kicha lub ma gorączkę.
 • Stosuj zasady ochrony podczas kichania i kaszlu
 • Odżywiaj się zdrowo i pamiętaj o nawodnieniu organizmu
 • Korzystaj ze sprawdzonych źródeł wiedzy o koronawirusie

 

Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl