Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

30.04.2010

Złote Gody

Piękny jubileusz 50 lecia pożycia małżeńskiego, czyli „Złote Gody„ obchodziło   w sobotę 24 kwietnia br. w sali szczawieńskiego Teatru Zdrojowego 13 par małżeńskich.  W uroczystości wzięło udział 8 par ze Szczawna-Zdroju i 5 par z gminy Stare Bogaczowice. Dostojni jubilaci to państwo: Irena i Jan Bednarkowie, Maria i Marian Chwastykowie, Liliana i Zbigniew Krukierek, Stanisława i Stanisław Lempertowie, Janina i Henryk Malinowscy, Leonarda i Robert Oszmiańczuk, Irena i Tadeusz Rośczak, Barbara i Mieczysław Sadło, Franciszka Trzcińska-Sadowska i Bolesław Sadowski , Hanna i Marian Sobota, Jadwiga i Jerzy Starzykowie, Eliana i Teodor Szajowie  oraz Helena i Edward Zalewscy.
Ceremonia rozpoczęła się od marsza weselnego w wykonaniu zespołu „Futyma Quintet” w takt, którego małżonkowie weszli uroczystym krokiem. Po powitaniach  i odnowieniu przysięgi sprzed 50 lat , odbyła się dekoracja przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta Szczawna-Zdroju Pan Tadeusz Wlaźlak z pomocą Wójta Gminy Stare Bogaczowice Pana Leszka Świtalskiego. Na koniec wzniesiono tradycyjną lampkę szampana. Wszyscy jubilaci otrzymali listy gratulacyjne, kwiaty, prezenty wśród nich albumy o Szczawnie-Zdroju. Burmistrz Pan Tadeusz Wlaźlak oraz Wójt Pan Leszek Świętalski skierowali do jubilatów wiele serdecznych słów i życzeń, szczęśliwych lat życia w zdrowiu i dobrym samopoczuciu oraz doczekania Brylantowych Godów. Uroczystość celebrowała Zastępca Burmistrza Pani Urszula Burek.
Uroczystość odbyła się z inicjatywy USC w Szczawnie-Zdroju, który jest właściwym urzędem stanu cywilnego dla mieszkańców Szczawna-Zdroju i całej gminy Stare Bogaczowice.
powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl