Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

23.03.2020
14:46

Opowiedź na zapytnie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczawnie - Zdroju z dnia 18.03.2020 r

Drodzy mieszkańcy!

Otrzymujemy pisemne zapytania od niektórych radnych dotyczące stanu epidemicznego naszego miasta. Pisma te są również umieszczane na oficjalnym fanpage-u tegoż radnego. Chcemy odnieść się do powyższych zapytań, ponieważ widzimy że takie działania wzbudzają ogólny niepokój wśród mieszkańców i czujecie się Państwo w związku z tym „niedoinformowani”.
Niestety z przykrością musimy stwierdzić, iż przekazywane przez radnego treści, wprowadzają mieszkańców w błąd, powodują dezinformację, sianie paniki i wzbudzają niepokój społeczny.

Jak możecie zauważyć treści te są jednocześnie sprzeczne z publicznymi wypowiedziami, które w ostatnich dniach były publikowane na oficjalnym fanpage-u radnego. Wzbudzanie społecznej paniki w obliczu epidemii jest zachowaniem co najmniej niewłaściwym. Takie postępowanie dajemy pod publiczną ocenę naszej społeczności. Kierują nami dobre intencje, jednak w obliczu pojawiających się fałszywych, często zmanipulowanych informacji jesteśmy zmuszeni do reakcji.

Rozumiemy także Waszą potrzebę poczucia bezpieczeństwa jaką daje dostęp do rzetelnych informacji. Nie zatajamy żadnych danych dotyczących stanu epidemicznego w naszym mieście.Ten stan na dzień dzisiejszy jest dobry i nie ma przejawów większego zagrożenia, mimo to nadal powinniśmy skrupulatnie przestrzegać obowiązujących zasad higieny i izolacji.
Dane epidemiczne i statystyki zarażeń koronawirusem, występujących w naszym regionie są dostępne na stronie internetowej służb sanitarnych https://psse-walbrzych.pl/ a te dotyczące sytuacji w kraju udostępnia Ministerstwo Zdrowia.

 

Powiatowa Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Wałbrzychu jest jedynym organem upoważnionym do podawania danych epidemicznych. Proszę mieć jednocześnie na uwadze, że te statystyki mogą zmieniać się z godziny na godzinę a nawet z minuty na minutę.


Apeluję! Nie ulegajmy panice i zachowajmy zdrowy rozsądek.
W załączeniu publikujemy odpowiedź Burmistrza Szczawna-Zdroju Pana Marek Fedoruk na zapytanie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Szczawnie - Zdroju.

powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl