Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

06.02.2020
13:52

Dbamy o bezpieczeństwo na drogach

Ulice H. Sienkiewicza i F. Chopina wzbudzają ostatnimi tygodniami sporo kontrowersji. Wokół zakazu przejazdu tą drogą narosło sporo mitów.

Dla nowo wyremontowanego odcinka drogi Starosta Wałbrzyski zatwierdził organizację ruchu drogowego, która zawiera dwa warianty wprowadzenia organizacji ruchu. Pierwszy przy utrzymaniu zakazu ruchu, drugi z pełnym otwarciem ruchu. By drugi wariant mógł wejść w życie konieczne są opinie GDDKiA jako dysponenta terenu i przyszłego zarządcy, ZDKiUM jako inwestora budowy obwodnicy oraz policji odpowiedzialnej za bezpieczeństwo w ruchu drogowym, czy jest on dla wszystkich bezpieczny.

Dotychczas nie wpłynęły opinie ww., dlatego 5 lutego ponownie zwróciliśmy się z prośbą o ich wydanie, czy istnieją przesłanki do przywrócenia otwartego ruchu drogowego na ul. Sienkiewicza i ul. Chopina (na odcinku od ul. Łączyńskiego do ul. Mickiewicza) do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu oraz Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu i Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Wszystkim nam, włącznie z wymienionymi instytucjami, a także wykonawcy realizującemu zamówienie pn. „Budowa obwodnicy Wałbrzycha w ciągu drogi krajowej nr 35”, zależy na bezpieczeństwie. Czasowe wyłączenie w celu wyeliminowania z ruchu pojazdów przejeżdżających tranzytem przez plac budowy ma temu właśnie służyć – bezpieczeństwu mieszkańców Wałbrzycha, Szczawna-Zdroju, jak i wykonawcy, który także odnosi się do tego w sposób pozytywny (cyt. z pisma do Marka Fedoruka, burmistrza Szczawna-Zdroju od Rafała Zimnocha, z-cy dyrektora kontraktu, firmy Budimex: ” (…) niemniej jego obecne ograniczenie w sposób znaczący wpłynie na usprawnienie i czas realizacji poszczególnych etapów robót, nie tylko w zakresie przebudowy samej ul. Łączyńskiego, ale również w zakresie budowy trasy głównej obwodnicy, znajdującej się w jej bezpośrednim sąsiedztwie”).

W odpowiedzi Starosty Wałbrzyskiego, którą również przytaczamy w odpowiedzi do Przewodniczącego Rady Miejskiej czytamy, że „wydając upoważnienia zarządca drogi musi kierować się przede wszystkim zasadami bezpieczeństwa ruchu drogowego, potrzebą dojazdu docelowego do miejsca zamieszkania”, a także, że „niedopuszczalne jest wydawanie upoważnienia na wjazd tylko wybranym, uprzywilejowanym szerokorozumianym mieszkańcom miasta Szczawna-Zdroju”.

Dołączamy:

- odpowiedź od firmy budimex z dnia 3 lutego 2020 r.;

- odpowiedź do Przewodniczącego Rady Miejskiej z dnia 27 stycznia 2020 r.;

- odpowiedź na interpelację Ramony Bukowskiej, radnej powiatu wałbrzyskiego do Starosty Wałbrzyskiego,

mając jednoczesną nadzieję na zrozumienie zagadnienia i niepowielanie nieprawdziwych informacji. Będziemy Państwa na bieżąco informowali w tym temacie.

powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl