Menu szczawno-zdroj.pl
Wirtualny spacer
INSPIRE-HUB
Punkt Informacji Turystycznej Zapraszamy na Instagram

Aktualności

03.09.2015
11:39

Spotkanie seniorów z burmistrzem

2 września 2015r. burmistrz Uzdrowiskowej Gminy Miejskiej Szczawno-Zdrój Marek Fedoruk spotkał się kolejny raz z seniorami. Spotkanie odbyło się w Cafe Galerii Ogrodzie Sztuki w Szczawnie -Zdroju i było podzielone na trzy części. W zebraniu uczestniczyło ponad trzydziestu seniorów. W pierwszej części burmistrz przedstawił zasady funkcjonowania gminy wraz zaakcentowaniem roli społeczeństwa obywatelskiego. „Cieszy mnie aktywność seniorów w naszej gminie. To grupa społeczna, która oczekuje od władzy konkretnych działań” - podkreślił burmistrz. Włodarz  omawiał między innymi sprawy związane z rozwojem gminy, zarówno pod kątem inwestycyjnym, jak i turystycznym, społecznym i kulturalnym. Poruszył również kwestię budowy obwodnicy, remontów i infrastruktury drogowej i chodnikowej. Ten temat niezmiennie interesuje seniorów. W drugiej części spotkania została poruszona kwestia organizacji pierwszych Szczawieńskich Senioralii 2015, rozmawiano również o istotnych oczekiwaniach i potrzebach seniorów, inicjowaniu działań na rzecz osób starszych oraz o planach na rok 2016.

Burmistrz zaprezentował poza tym dotychczasowe działania administracji gminy w zakresie inwestycji polityki społecznej oraz kulturalnej. W kolejnej części spotkania seniorzy zadawali włodarzowi pytania, wiele z nich stanowiło inspirację do dalszej ożywionej dyskusji. Seniorzy wykazywali dużą wiedzę na temat aktualnej sytuacji w gminie, wskazując na problemy związane z bezpieczeństwem oraz ochroną środowiska. Zwracali również uwagę na konieczność podejmowania działań zwiększających partycypację osób starszych w życiu gminy. Uczestnicy spotkania zaakcentowali ponadto, że  są zainteresowani dostępem do informacji o wynikach pracy urzędu i ogólnie o tym, co dzieje się w mieście. Burmistrz Marek Fedoruk zapowiedział, że już niedługo będzie cyklicznie pojawiać się biuletyn informacyjny, komunikujący o tym, co dzieje się w gminie. Na koniec spotkania burmistrz zapewnił, że zawsze będzie starał się znaleźć odpowiednią ilość czasu, aby spotkać się z seniorami. Spotkania takie bowiem służą wymianie opinii, pomocy w odnalezieniu wspólnych doświadczeń i zainspirowaniu seniorów do aktywności i integracji. Włodarz podziękował również Fundacji Wspierania Seniorów MELA za dotychczasowe działania na rzecz osób starszych.
Spotkanie było współfinansowany ze środków otrzymanych od Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

Opracowała: M. Mazurek

 

powrót
Nasi Partnerzy
Sanatoria Dolnośląskie - obrazek Lokalizator burz - obrazek Ziemia Wałbrzyska - obrazek Agencja Mienia Wojskowego - obrazek Uzdrowisko Szczawno-Jedlina - obrazek Regionalny System Ostrzegania - obrazek EKOMUZEUM WOKÓŁ TRÓJGARBU - obrazek
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl
Godziny pracy Urzędu Miejskiego

pn. - pt.   7:30 - 15:30
 


Plan Urzędu Miasta

Godziny pracy Straży Miejskiej

pn. - pt.   7:00 - 22:00
sob. - niedz.   12:00 - 20:00

Wynajem hali sportowej

Sprawdź wolne terminy!

Galeria filmowa

"Z PRZESZŁOŚCIĄ W PRZYSZŁOŚĆ SZCZAWNO - ZDRÓJ"

Film o historii Szczawno-Zdrój  Film o historii Szczwno-Zdrój

 


"NASZE ŚMIECI"

Przejdź do strony - ikona  Nasze śmieci

Przejdź do strony


Prezentacja - Obchody XXV-lecia Samorządu Terytorialnego

Odpady komunalne  

Hala Sportowa
Zobacz wolne terminy
System informacji przestrzennej
Urząd Miejski w Szczawnie-Zdroju © 2015
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl